Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերին Հայաստանում
Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) երկրների կառավարությունների ղեկավարներն օգոստոսի 26-ին Չոլպոն Աթայում կայացած հանդիպմանը պայմանավորվել են Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստն անցկացնել հոկտեմբերին Հայաստանում: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Մասնավորապես, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչն առաջարկել է նիստն անցկացնել դեկտեմբերի 1-2-ը։ Սրան ի պատասխան ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը նշել է, որ Հայաստանից իր գործընկեր Նիկոլ Փաշինյանը նախապես առաջարկել էր հաջորդ հանդիպումն անցկացնել հոկտեմբերի 20-21-ը։
«Ինձ թվում էր, որ մենք պայմանավորվել ենք դրա [ամսաթվի] շուրջ»,- հավելել է ՌԴ կառավարության ղեկավարը։
Դրանից հետո վարչապետները հերթական անգամ քննարկել են հաջորդ հանդիպման ժամկետը և համատեղ որոշել, որ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերին։

Следующее заседание Евразийского межправсовета пройдет в октябре в Армении
Председатели правительств стран Евразийского экономического союза (ЕАЭС) на встрече в Чолпон-Ате в пятницу условились провести следующее заседание Евразийского межправительственного совета в Армении в октябре, сообщает ТАСС.
В частности, председатель коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович предложил провести заседание 1-2 декабря. На это премьер-министр РФ Михаил Мишустин заметил, что его коллега из Армении Никол Пашинян ранее предлагал провести следующее заседание 20-21 октября.
"Мне показалось, что мы ее [дату] согласовали", - добавил глава российского кабмина.
После этого премьеры еще раз обсудили дату проведения следующей встречи и коллективно решили, что заседание Евразийского межправсовета состоится в октябре.