Արցախի անկախության օրվա առթիվ Ստեփանակերտում կանցկացվի քայլերթ և հանրահավաք
Արցախի Հանրապետության օրվա առիթով Արցախի Ազգային ժողովի բոլոր հինգ խմբակցությունները հայտարարել են սեպտեմբերի 2-ին միջոցառումների կազմակերպման մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից:
Սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 17:30-ին, Ստեփանակերտի Ազատության հրապարակից (Կոլցևոյ) բոլոր քաղաքացիները և մայրաքաղաքի հյուրերը հրավիրում ենք քայլերթի, իսկ ժամը 19:00-ին Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա հանրահավաք՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության հռչակմանը:
«Արցախի ժողովուրդը հավատարիմ է իր զավակների արյամբ հաստատված, հազարավոր նվիրյալների համառ աշխատանքով ու քրտինքով կերտված ինքնիշխան պետականությանը: Մասնակցելով երթ-հանրահավաքին, մենք միանում ենք ազատության համար շարունակվող պայքարին՝ աշխարհին ի ցույց դնելով մեր միասնականությունը և մեր իրավունքներին տեր կանգնելու կամքն ու վճռականությունը: Անկախ Արցախը՝ հայկական Արցախ ունենալու հիմնական երաշխիքն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

По случаю Дня независимости Арцаха в Степанакерте пройдет шествие и состоится митинг
В связи с Днем Республики Арцах, по инициативе всех пяти фракций Национального собрания Карабаха, 2 сентября объявляется днем организации общественных мероприятий. как пипет NEWS.am об этом говорится в заявлении, распространенном НС Арцаха.
''В этот день в 17:30 мы приглашаем всех жителей и гостей столицы на шествие от площади Свободы (Кольцевой перекресток) Степанакерта, а в 19:00 на центральной площади Возрождения состоится митинг, посвященный провозглашению Республики Арцах.
Народ Арцаха верен суверенному государству, созданному кровью своих сынов, построенному упорным трудом и потом тысяч преданных людей. Участвуя в шествии-митинге, мы присоединяемся к продолжающейся борьбе за свободу, демонстрируя миру наше единство, волю и решимость отстаивать свои права.