Արցախի Անկախության օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորանքն Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին
Արցախի Անկախության օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին`
Հարգելի՛ պարոն Թովմասյան,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից Ձեզ, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորներին և ամբողջ արցախահայությանն եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Աշխարհաքաղաքական տեկտոնական ցնցումներին, ներքին ու արտաքին սպառնալիքներին դիմագրավելու համար մենք, առավել քան երբևէ, պետք է լինենք միասնական, համախմբված և ուժեղ՝ հանուն սեփական հայրենիքի, պետականության, ժողովրդի ազատության ու անկախության պահպանման:
Հավերժ փառք ու խոնարհում անկախության և պետականության պահպանման համար մարտնչած մեր քաջորդիներին, որոնք իրենց արյամբ են սրբագործել հայոց հողը:
Պարոն նախագահ, վերստին շնորհավորելով այս նվիրական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արգասաբեր աշխատանք, իսկ Արցախի արարող ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Alen Simonyan’s Congratulations to Artur Tovmasyan on Artsakh Independence Day
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and myself, I am sending my warm congratulations and best wishes to you, the deputies of the National Assembly of the Republic of Artsakh and all Artsakh-Armenians on Independence Day of the Republic of Artsakh.
In order to face geopolitical tectonic upheavals, internal and external threats, we, more than ever, should be united, consolidated and strong for the sake of preserving own homeland, statehood, freedom and independence of the people.
Eternal glory and bowing to our brave heroes who fought for the preservation of independence and statehood, who sanctified the Armenian land with their blood.
Mr. President, congratulating you on this sacred holiday once again, I wish you good health, fruitful work, and lasting peace and well-being to the people of Artsakh.