ՀՀ նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Ֆիլիպինների նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆիլիպինների Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Բայլենը (նստավայրը՝ Մոսկվա), հայտնում են նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահ Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք բոլոր նախաձեռնություններում:
Դեսպան Իգոր Բայլենը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար, նշել, որ կներդնի առավելագույն ջանք երկկողմ օրակարգի հարստացման համար:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ երկու երկրների փոխգործակցությունն ընդլայնելու մեծ ներուժ է առկա և անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի խթանման, երկու երկրների ժողովուրդների ուղղակի շփումների ակտիվացման ուղղությամբ: Անդրադարձ է կատարվել նաև բարձր տեխնոլոգիաների, մշակույթի, զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցերին:

New Ambassador of Philippines Presents Credentials to President Khachaturyan
Today, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Philippines to the Republic of Armenia Igor Bailen (residence in Moscow) presented his credentials to President Vahagn Khachaturyan.
President Khachaturyan congratulated the Ambassador on assuming the office and wished him productive work in all his initiatives.
Ambassador Igor Bailen expressed his gratitude for the reception and noted that he will make maximum efforts to enrich the bilateral agenda.
The sides highlighted that there is a great potential to expand the cooperation between the two countries and it is necessary to take steps in the direction of promoting bilateral trade and economic ties, activating direct contacts between the peoples of the two countries. Issues related to the deepening of cooperation in the fields of advanced technologies, culture, and tourism were also addressed.