Ռուս-թուրքական համատեղ մոնիտորինգի կենտրոնի թուրքական զորախմբի նոր ղեկավար է նշանակվել
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, սեպտեմբերի 9-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հանդիպել է գեներալ-լեյտենանտ Աբդուլլու Քաթիրջիի հետ, ում  լիազորությունների ժամկետը Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի վերահսկողության ռուս-թուրքական համատեղ մոնիթորինգային կենտրոնի թուրքական զորախմբում լրացել է, նաեւ գեներալ-մայոր Ֆաթիհ Աքփինարի հետ, ով այս պաշտոնում կփոխարինի Քաթիրջիին։
Հանդիպմանն ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի բոլոր հարաբերությունները, այդ թվում՝ ռազմական համագործակցությունը, հիմնված են եղբայրության և բարեկամության վրա։
Նշենք, որ կենտրոնը հիմնադրվել է Լեռնային Ղարաբաղի դեմ ադրբեջանա-թուրքական տանդեմի լայնածավալ ռազմական ագրեսիայից հետո։

New Commander of Turkish Contingent of Joint Monitoring Center Named
On September 9, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov received Lieutenant General Abdullah Katirci, whose term of office has expired in the Turkish contingent of the Turkish-Russian Joint Monitoring Center, Ministry of Defense told APA.
The meeting emphasized that relations between Azerbaijan and Türkiye, including military cooperation, are based on brotherhood and friendship.
The Defense Minister wished Lieutenant General A. Katirci success in his future activities.
It should be noted that the Turkish contingent of the Turkish-Russian Joint Monitoring Center will be headed by Major General Fatih Akpinar.