ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասին
Սեպտեմբերի 21-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի գլխավորած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցները քննարկել են սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքի նկատմամբ սանձազերծված ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Հայաստանի դիրքորոշումն առ այն, որ ադրբեջանական զորքերն օր առաջ պետք է դուրս գան ՀՀ օկուպացված տարածքներից և Հայաստանի Հանրապետությունն իրեն հասու բոլոր միջոցներով պաշտպանելու է իր տարածքային ամբողջականությունը, անկախությունը և ինքնիշխանությունը:
Քննարկվել են ՀԱՊԿ պատվիրակության օրակարգի հետ կապված հարցեր: Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է նաև ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ Հայաստանում տիրող հանրային տրամադրությունները:

The Secretary of the Security Council Received CSTO Secretary-General Stanislav Zas
On September 21, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received the delegation led by CSTO Secretary-General Stanislav Zas.
The interlocutors discussed the situation created as a result of the large-scale Azerbaijani aggression unleashed on the sovereign territory of the Republic of Armenia on September 13.
The Secretary of the Security Council reaffirmed Armenia's position that the Azerbaijani troops must withdraw from the occupied territories of Armenia, and the Republic of Armenia would protect its territorial integrity, independence, and sovereignty by all available means.
The issues related to the CSTO delegation's agenda were discussed during the meeting. Armen Grigoryan also presented the public sentiments prevailing in Armenia regarding CSTO.