ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասին
Սեպտեմբերի 21-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի գլխավորած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցները քննարկել են սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքի նկատմամբ սանձազերծված ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Հայաստանի դիրքորոշումն առ այն, որ ադրբեջանական զորքերն օր առաջ պետք է դուրս գան ՀՀ օկուպացված տարածքներից և Հայաստանի Հանրապետությունն իրեն հասու բոլոր միջոցներով պաշտպանելու է իր տարածքային ամբողջականությունը, անկախությունը և ինքնիշխանությունը:
Քննարկվել են ՀԱՊԿ պատվիրակության օրակարգի հետ կապված հարցեր: Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է նաև ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ Հայաստանում տիրող հանրային տրամադրությունները:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Генерального Секретаря ОДКБ
21 сентября Секретарь Совета безопасности принял делегацию во главе с Генеральным Секретарем ОДКБ Станиславом Засьем.
Собеседники обсудили ситуацию, создавшуюся в результате широкомасштабной азербайджанской агрессии, развязанной 13 сентября в отношении суверенной территории Республики Армения.
Армен Григорян подтвердил позицию Армении о том, что Азербайджанские войска должны как можно скорее выведены с оккупированных территорий Республики Армения и Республика Армения будет защищать свою территориальную целостность, независимость и суверенитет всеми доступными средствами.
Обсуждались вопросы, касающиеся повестки делегации ОДКБ. Армен Григорян также представил преобладающие в Армении общественные настроения в отношении ОДКБ.