Երկրաշարժ՝ Իրանում․ այն զգացվել է Սյունիքի, Արարատի, Կոտայքի մարզերում, Երևանում և Արցախում
Սեպտեմբերի 21-ին, տեղական ժամանակվ ժամը 21:57-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 17:57-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38․50⁰ և արևելյան երկայնության 45․18⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Իրանի Իսլամական Հանրապետության Խոյ քաղաքից 19 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 5․4 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզի Կապան, Սիսիան և Մեղրի քաղաքներում՝ 4-5 բալ, Արարատի մարզի Արարատ քաղաքում՝ 2-3 բալ, Երևան քաղաքում և Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան քաղաքում՝ 2 բալ ուժգնությամբ։
Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ  Իրանում գրանցված երկրաշարժը զգացվել է նաև Արցախի մայրաքաղաքում։

Зарегистрированное в Иране 7-балльное землетрясение ощутили в Сюнике, Ереване и Арцахе
21 сентября в 21:57 по местному времени (в 17:57 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МЧС Республики Армения зарегистрировала землетрясение магнитудой 5.4 в 19 км к северо-западу от города Хой ИРИ. Как передает Panorama.am, подробности представляет пресс-служба МЧС Армении.
Географические координаты эпицентра – 38.50⁰ северной широты и 45.18⁰ восточной долготы.
Сила толчков землетрясения в эпицентре составила 7 баллов.
Подземные толчки ощущались в городах Капан, Сисиан и Мегри Сюникской области – силой 4-5 баллов, городе Арарат Араратской области – силой 2-3 балла, городе Ереван и городе Бюрегаван Котайкской области – силой 2 балла.
ИЗ ГСЧС МВД Арцаха сообщают, что зарегистрированное в Иране землетрясение почувствовали и в столице Республики Арцах.