Պեսկովն օդանավակայաններում տիրող իրավիճակի մասին լուրերը խիստ չափազանցված է անվանել
Մասնակի մոբիլիզացիայի հայտարարության ֆոնին Ռուսական օդանավակայաններում տիրող իրավիճակի մասին տեղեկատվությունը խիստ ուռճացված է, հինգշաբթի լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Օդանավակայաններում ինչ-որ աժիոտաժի մասին տեղեկատվությունը չափազանց ուռճացված է… Այդ մասին մեծ թվով կեղծ տեղեկատվություն է տարածվում»,- զգուշացրել է նա։
Կրեմլի խոսնակը խորհուրդ է տվել «շատ զգույշ լինել [նման հրապարակումների] նկատմամբ, որպեսզի հասարակությունը կեղծ տեղեկատվության զոհ չդառնա»։

Песков назвал слухи об ажиотаже в аэропортах сильно преувеличенными
Информация об ажиотаже в российских аэропортах на фоне объявления частичной мобилизации очень сильно преувеличена, заявил журналистам в четверг пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
"Информация о некоем ажиотаже в аэропортах и так далее очень сильно преувеличена. Там пункты перехода и так далее. Очень много фейковой информации на этот счет появляется", - предупредил он.
Представитель Кремля посоветовал "очень внимательно относиться к [подобным публикациям], чтобы не становиться жертвами лживой информации на этот счет".