ԱԳ նախարարի տեղակալը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը քննարկել են հայ- ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար, ՀԱՊԿ առաքելության ղեկավար Ստանիսլավ Զասը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀԱՊԿ քարտուղարությունից:
Կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը և տարածաշրջանում լարվածության նվազեցմանն ուղղված անհրաժեշտ համատեղ քաղաքական ու դիվանագիտական միջոցառումները:

Замминистра ИД Армении и генеральный секретарь ОДКБ обсудили ситуацию на армяно- азербайджанской границе
23 сентября генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности, руководитель миссии ОДКБ Станислав Зась встретился с заместителем министра иностранных дел Республики Армения Ваге Геворкяном. Об этом ''Арменпресс'' сообщили в Секретариате ОДКБ.
Стороны обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе и необходимые совместные политические  и дипломатические меры, направленные на снижение напряженности в регионе.