ԱՄՆ դեսպանությունն իր աշխատակիցներին և նրանց ընտանիքներին նոր զգուշացում է արել ՀՀ որոշ բնակավայրեր այցելելու առնչությամբ
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունն իր աշխատակիցներին և նրանց ընտանիքի անդամներին արգելել է Հայաստանի որոշ վայրեր այցելել, եթե այցը կենսական կարևորություն չունի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ դեսպանությունը որպես այս որոշման դրդապատճառ է նշել սեպտեմբերի 13-14-ը հայ-ադրբեջանական սահմանի հայկական կողմում Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողություններով՝ նշելով, որ որոշ տեղերում ռիսկն ավելացել է:
ԱՄՆ դեսպանության հայտարարությունում մասնավորապես նշված է, որ սեպտեմբերի 13-14-ը հայ-ադրբեջանական սահմանի հայկական կողմում տեղի ունեցած ռազմական գործողություններից հետո ԱՄՆ դեսպանատան աշխատակիցներին և նրանց ընտանիքներին արգելվում է որևէ ոչ էական ճանապարհորդություն հետևյալ վայրեր՝ Տավուշի մարզ՝ Մ4 մայրուղու երկայնքով Իջևանից հյուսիս և բոլոր տարածքները՝ դեպի արևելք, Գեղարքունիքի մարզ՝ Սևանա լճի արևելյան և հարավային հատվածներ, Մ10 մայրուղու արևելյան հատված, Արարատի մարզի Երասխ գյուղ, Վայոց ձորի մարզ, Եղեգնաձորից արևելյան հատված, Սյունիքի մարզ:

Посольство США запретило своим сотрудникам посещение ряда населенных пунктов в Армении
Посольство Соединенных Штатов в Армении после азербайджанских атак выпустило обновление безопасности для своих сотрудников и членов семей, запрещающее им любые несущественные поездки в несколько мест в Армении. Как сообщает Арменпресс, в заявлении посольства говорится:
"После военных действий 13-14 сентября на армянской стороне армяно-азербайджанской границы сотрудникам посольства США и членам их семей запрещены любые несущественные поездки в следующие места: Тавушская область вдоль трассы М4 к северу от Иджевана и все районы восточнее; Гегаркуникская область к востоку от озера Севан; Гегаркуникская область к югу от озера Севан и к востоку от трассы М10; село Ерасх Араратской области; Вайоцдзорская область, к востоку от Ехегнадзора, Сюникская область.