Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի պատասխանատուների հետ
Սեպտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է ԱՄՆ-ում «Հայաստան» հիմնադրամի նախագահ Մարիա Մեհրանյանի և կառույցի խորհրդի պատասխանատուների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր։
Նախարար Բաբայանը բարձր է գնահատել կազմակերպության ներդրումը Արցախի զարգացման և շենացման գործում՝ նշելով, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը գործուն մասնակցություն է ունեցել Արցախում իրականացված մի շարք ռազմավարական ծրագրերում։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Глава МИД Арцаха встретился с ответственными лицами Всеармянского фонда "Айастан"
23 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился в Лос-Анджелесе с председателем Всеармянского фонда "Айастан" в США Марией Мегранян и ответственными лицами Совета структуры.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономического развития Арцаха, ситуации в регионе.
Министр высоко оценил вклад организации в благоустройство и развитие Арцаха, отметив, что Всеармянский фонд "Айастан" принимал действенное участие в реализации в Арцахе ряда стратегических программ.
На встрече также присутствовали архиепископ Паргев Мартиросян, замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.