Արցախի ԱԳ նախարարը հյուրընկալվել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի ազգային առաջնորդարանում
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 26-ին այցելել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Մեծի Տանն Կիլիկիո Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի ազգային առաջնորդարան, հանդիպել ազգային, կենտրոնական ու թեմական վարչության անդամների, համահայկական խորհրդի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, ներհայկական կապերի զարգացմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին առնչվող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանն ընդգծել է Հայ Առաքելական եկեղեցու կարևորագույն դերակատարությունը պետականաշինության, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Սփյուռքում ազգային ինքնության պահպանման գործում։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Глава МИД Арцаха приняли в предстоятельстве Западной епархии Северной Америки Великого Дома Киликийского ААЦ
26 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян посетил Национальную пресвитерию Западной епархии Северной Америки Великого Дома Киликийского Армянской Апостольской Церкви, где встретился с членами национального, центрального и епархиального управления, представителями общеармянского совета и армянской общины.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики Арцаха, социально-экономической ситуации в республике, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, развития внутриармянских связей, региональных процессов.
Давид Бабаян подчеркнул важность роли Армянской Апостольской Церкви в деле государственного строительства, укрепления связей Родина-Диаспора и в сохранении национальной идентичности в Диаспоре.