Դավիթ Բաբայանն այցելել է ՀՕՄ գրասենյակի Արևմտյան Ամերիկայի կենտրոնական վարչություն
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 27-ին այցելել է Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) գրասենյակի Արևմտյան Ամերիկայի կենտրոնական վարչություն և հանդիպել վարչության ատենապետուհի Վիկի Մարաշլյանի հետ։
Քննարկվել են Արցախում և տարածաշրջանում տիրող  իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանը բարձր է գնահատել ՀՕՄ-ի կողմից Արցախում իրականացվող ծրագրերը և Արցախին մշտապես սատարելու պատրաստակամությունը՝ այն համեմատելով մայրական հոգատարության հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

David Babayan Visited the Central Office of the Armenian Relief Society of Western USA
On September 27, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan visited the Central Office of the Armenian Relief Society (ARS) of Western USA and met with Chairwoman Vicky Marashlian.
Issues related to the current situation and possible developments in Artsakh and the region were discussed during the meeting.
David Babayan highly appreciated the programs being implemented by the ARS in Artsakh and the organization’s readiness for constant support of Artsakh, comparing it with maternal care.