Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է Գորիս և Ջերմուկ
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ-ում արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, դեսպանատան ռազմական կցորդ Վ․Ա․ Կոկոսովը, ՀՀ և ՌԴ Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ջերմուկ և Գորիս քաղաքներ, տեղեկացնում են Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանից, փոխանցում է Aysor։
«Դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը հանդիպել է հայկական բանակի՝ տեղի հրամանատարության ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին և վնասներին, որոնք պատճառվել են սահմանամերձ շրջաններին՝ սեպտեմբերի 13-14-ի գնդակոծության հետևանքով։
Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է նաև Գորիս քաղաքում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի առանձին գումարտակի և Սիսիան քաղաքում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի առանձին ավիացիոն խմբի տեղակայման վայրեր»,- նշված է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրությունում։

Russian Ambassador visits Jermuk and Goris
Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin and military attaché Vyacheslav Kosov visited the towns of Jermuk and Goris together with Lt. General Tigran Parvanyan, the Commander of the Armenia-Russia Joint Troops FormationArmenpress reports.
The Russian Ambassador met with Armenian military commanders, got acquainted with the situation on the Armenian-Azerbaijani border and the damages inflicted upon the border regions as a result of the September 13-14 shelling, the embassy said.
The Russian Ambassador also visited the deployment locations of the 102nd Russian Military Base’s Separate Battalion Group in Goris and the Russian Peacekeeping Contingent’s Separate Aviation Group in Sisian.