Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է Գորիս և Ջերմուկ
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ-ում արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, դեսպանատան ռազմական կցորդ Վ․Ա․ Կոկոսովը, ՀՀ և ՌԴ Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ջերմուկ և Գորիս քաղաքներ, տեղեկացնում են Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանից, փոխանցում է Aysor։
«Դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը հանդիպել է հայկական բանակի՝ տեղի հրամանատարության ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին և վնասներին, որոնք պատճառվել են սահմանամերձ շրջաններին՝ սեպտեմբերի 13-14-ի գնդակոծության հետևանքով։
Սերգեյ Կոպիրկինն այցելել է նաև Գորիս քաղաքում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի առանձին գումարտակի և Սիսիան քաղաքում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի առանձին ավիացիոն խմբի տեղակայման վայրեր»,- նշված է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրությունում։

Сергей Копыркин посетил Джермук и Горис
28 сентября с.г. Чрезвычайный и Полномочный Посол России в Армении Сергей Копыркин и Военный и военно-воздушный атташе при Посольстве В.А.Косов совместно с Командующим Объединенной группировкой войск (сил) Вооруженных сил Республики Армения и Вооруженных сил Российской Федерации Т.Дж.Парваняном посетили города Джермук и Горис. Об этом сообщает пресс-служба посольства РФ в Армении.
"Глава диппредставительства встретился с представителями армянского армейского командования на местах, ознакомился с обстановкой на армяно-азербайджанской границе и ущербом, нанесенным в приграничных районах в результате обстрелов 13-14 сентября с.г.
В рамках поездки С.П.Копыркин также посетил расположения отдельной батальонной группы 102-ой российской военной базы в г.Горис и отдельной авиационной группы российского миротворческого контингента в г.Сисиан", - отмечается в сообщении.