Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման արարողությանը
Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Գլենդեյլի քաղաքապետ Արտաշես Քասախյանի և քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչների հետ։
Նախարար Բաբայանը երախտագիտություն է հայտնել Գլենդեյլի բնակչությանը և քաղաքային իշխանություններին Արցախը մշտապես ուշադրության  կենտրոնում պահելու համար և ընդգծել, որ դա բարձր է գնահատվում արցախցիների կողմից։
Նույն օրը նախարար Բաբայանը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Դավիթ Բաբայանը կարևորել է Մարտունու և Գլենդեյլի միջև համագործակցությունը՝ սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական և բարոյական տեսանկյուններից։ Նախարարը հավելել է, որ Գլենդեյլի հետ փոխգործակցությունը, միանշանակ, դրական ազդեցություն կունենա շրջկենտրոն Մարտունու զարգացման գործում։
Հանդիպմանն ու հռչակագրի ստորագրման արարողությանը մասնակցել են նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Глава МИД Арцаха принял участие в церемонии подписания Декларации о дружбе между городами Мартуни и Глендейл
28 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с мэром Глендейла Арташесом Касахяном и представителями городской власти.
Министр Бабаян выразил признательность жителям и городским властям Глендейла за постоянное внимание к Арцаху и подчеркнул, что арцахцы высоко ценят такое отношение.
В тот же день Давид Бабаян принял участие в торжественной церемонии подписания Декларации о дружбе между городами Мартуни и Глендейл.
Глава внешнеполитического ведомства Араха подчеркнул важность взаимодействия между городами Мартуни и Глендейл с социально-экономической, гуманитарной и нравственной точки зрения.  Министр добавил, что сотрудничество с Глендейлом однозначно окажет положительное   воздействие на развитие районного центра Мартуни.
На встрече и церемонии подписания Декларации присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.