Ուկրաինան չի բանակցի Ռուսաստանի հետ, քանի դեռ Պուտինն է նախագահ. Զելենսկի
Ուկրաինան չի բանակցի Ռուսաստանի Դաշնության հետ, քանի դեռ այդ երկրի նախագահն է Վլադիմիր Պուտինը: Այս մասին «Տելեգրամ»-ում հրապարակված տեսաուղերձում հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք պատրաստ ենք Ռուսաստանի հետ երկխոսության, բայց արդեն Ռուսաստանի մեկ այլ նախագահի հետ»,- հայտարարել է Զելենսկին:
Զելենսկին պնդում է, որ Ուկրաինան միշտ առաջարկել է Ռուսաստանին բանակցել «արդար, հավասար և արդար պայմաններով», սակայն, նրա խոսքով, քանի դեռ Վլադիմիր Պուտինը Ռուսաստանի նախագահն է, «դա անհնար է»։

Зеленский заявил, что "готов к диалогу с Россией, но с другим ее президентом"
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что Киев готов к переговорам об урегулировании с Москвой, но не с Владимиром Путиным, а с другим президентом России.
"Мы готовы к диалогу с Россией, но уже с другим президентом России", - сказал Зеленский в пятницу в видеообращении, опубликованном в его Telegram-канале, передает ТАСС.
Зеленский утверждает, что Украина всегда предлагала России провести переговоры "на честных, равных и справедливых условиях", но, по его словам, пока на посту президента России находится Владимир Путин, "это невозможно".