Արմեն Գրիգորյանը ՆԱՏՕ-ի բրյուսելյան կենտրոնակայանում է եղել
Հոկտեմբերի 3-ին ՆԱՏՕ-ի բրյուսելյան կենտրոնակայանում ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է անդամ պետությունների մշտական ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի (DPRC) հետ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ քարտուղարի գրասենյակից
«Արմեն Գրիգորյանը հանդիպմանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զիված ուժերի կողմից իրականացված լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքով ՀՀ սուվերենտարածքի օկուպացիան՝ շեշտելով, որ միջազգային հանրությունը պետք է շարունակի պահանջել Ադրբեջանից, որպեսզի անհապաղ դուրս բերվեն զորքերը ՀՀ ինքնիշխանտարածքից:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է նաև ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասների մանրամասները: Այս համատեքստում նաև խոսել է ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունների մասին, որոնց մի մասի վերաբերյալ ներկաները տեղեկացված են եղել։
Արմեն Գրիգորյանը նաև անդրադարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանը, ՀՀ պաշտպանական համակարգի ժողովրդավարական  կառավարմանը, Հայաստանի ժողովրդավարացման արտաքին սպառնալիքներին և պատասխանել ներկաների հարցերին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Секретарь СБ Армении встретился с членами Комитета заместителей постоянных представителей государств-членов НАТО
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 3 октября в штаб-квартире НАТО в Брюсселе встретился с членами Комитета заместителей постоянных представителей государств-членов (DPRC).
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на в пресс-службу аппарата Совета безопасности Армении, на встрече Григорян представил широкомасштабную агрессию, осуществленную вооруженными силами Азербайджана 13 сентября, и оккупацию в результате этой агрессии суверенной территории Республики Армения.
Секретарь СБ подчеркнул, что международное сообщество должно продолжать требовать от Азербайджана немедленного вывода войск с суверенной территории Республики Армения.
Армен Григорян также представил подробности возникшего в результате агрессии гуманитарного кризиса и нанесенного гражданской инфраструктуре ущерба. В этом контексте он также коснулся военных преступлений, совершенных вооруженными силами Азербайджана, о некоторых из которых были проинформированы присутствующие.
Секретарь СБ коснулся также сотрудничества Армения-НАТО, демократического управления системой обороны Армении, внешних угроз демократизации Армении и ответил на вопросы присутствующих.