Արմեն Գրիգորյանը ՆԱՏՕ-ի բրյուսելյան կենտրոնակայանում է եղել
Հոկտեմբերի 3-ին ՆԱՏՕ-ի բրյուսելյան կենտրոնակայանում ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է անդամ պետությունների մշտական ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի (DPRC) հետ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԽ քարտուղարի գրասենյակից
«Արմեն Գրիգորյանը հանդիպմանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զիված ուժերի կողմից իրականացված լայնածավալ ագրեսիան և դրա հետևանքով ՀՀ սուվերենտարածքի օկուպացիան՝ շեշտելով, որ միջազգային հանրությունը պետք է շարունակի պահանջել Ադրբեջանից, որպեսզի անհապաղ դուրս բերվեն զորքերը ՀՀ ինքնիշխանտարածքից:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է նաև ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասների մանրամասները: Այս համատեքստում նաև խոսել է ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունների մասին, որոնց մի մասի վերաբերյալ ներկաները տեղեկացված են եղել։
Արմեն Գրիգորյանը նաև անդրադարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանը, ՀՀ պաշտպանական համակարգի ժողովրդավարական  կառավարմանը, Հայաստանի ժողովրդավարացման արտաքին սպառնալիքներին և պատասխանել ներկաների հարցերին»,- նշված է հաղորդագրությունում:

At NATO headquarters, Secretary of Armenia’s Security Council talks about Azerbaijani war crimes
At NATO headquarters in Brussels, Armenia’s Security Council Secretary Armen Grigoryan met with the Deputy Permanent Representatives Committee (DPRC).
Grigoryan presented the large-scale aggression carried out by the Azerbaijani armed forces on September 13 and the occupation of Armenia’s sovereign territory, stressing that the international community should continue to demand from Azerbaijan to immediately withdraw the troops from the Armenian sovereign territory.
The Secretary of the Security Council also presented the details of the humanitarian crisis created as a result of the aggression and the damage caused to civil infrastructure. In this context, he also spoke about the war crimes committed by the Azerbaijani armed forces, some of which the attendees were informed about.
Armen Grigoryan also referred to Armenia-NATO cooperation, democratic management of the Armenian defense system, external threats to Armenia’s democratization and answered the questions of the audienceArmradio reports.