Պատերազմները կանխում կամ հաղթում են ուսուցիչների՝ կյանքի մարտահրավերներին պատրաստ սերունդներ կրթելու շնորհիվ. Ալեն Սիմոնյան
Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձն Ուսուցչի տոնի առթիվ.
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
Շնորհավորում եմ մասնագիտական տոնի առթիվ: Մեծ գաղտնիք բացած չեմ լինի, եթե ասեմ, որ յուրաքանչյուր մարդ իր կյանքում ունի իր ուսուցիչը, ում խորհուրդները երբեք չեն հնանում, իսկ փոխանցած գիտելիքը միշտ ճիշտ պահին է պետք գալիս: Հայտնի խոսք է, որ հնարավոր պատերազմները կանխում կամ հաղթում են՝ դպրոցում ստացած գիտելիքների և ուսուցիչների խորիմաստ շրջահայացության ու կյանքի մարտահրավերներին պատրաստ սերունդներ կրթելու ունակության շնորհիվ:
Մաղթում եմ, որ երբեք բացառիկ հեղինակության տիտղոսը չզիջեք, չթուլանաք ու շարունակեք ծնողական ջերմությամբ սիրել տալ ուսումը: Անվիճելի է, որ ձեզ է վստահված սերունդների միջև դեսպանի ու թարգմանչի դերը, դուք կարողանում եք երեխային դարձնել աշակերտ ու հետո՝ քաղաքացի:

Possible wars are prevented or won thanks to the teachers’ deep circumspection and the ability of educating generations ready for challenges of life: Alen Simonyan
Alen Simonyan’s Congratulatory Message on Teacher’s Day:
Dear teachers,
I congratulate you on the occasion of your professional day. I will not open a big secret, if I say that every person in his/her life has his/her teacher, whose advice never gets old, and we need the imparted knowledge at the right moment. It is a well-known expression that the possible wars are prevented or won thanks to the knowledge received at school and the teachers’ deep circumspection and the ability of educating generations ready for challenges of life.
I wish you never give up the title of exceptional authority, weaken and you continue making love the education with parental warmth. It is indisputable that the role of the ambassador and the translator between the generations is trusted to you, you are able to make the child a pupil, then – a citizen.