ԱԺ նախագահը հանդիպել է Շվեյցարիայի դեսպանին. շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ԶՈւ-ի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման օրակարգերը, առաջիկայում շվեյցարացի խորհրդարանականների պատվիրակների այցին առնչվող մանրամասներ: Անդրադարձ է եղել ադրբեջանական կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը, դրա հետեւանքներին:
Շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Ален Симонян встретился с послом Швейцарии – подчеркнута необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских ВС с территории РА
6 октября Председатель НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Швейцарской Конфедерации Лукаса Розенкранца.
На встрече обсуждались повестка развития межпарламентских отношений двух стран, а также детали предстоящего визита швейцарских парламентариев. Затронуты вторжение азербайджанской стороны на суверенную территорию Армении, его последствия.
Подчеркнута необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских вооруженных сил с территории РА.