ԱԺ նախագահը հանդիպել է Շվեյցարիայի դեսպանին. շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ԶՈւ-ի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման օրակարգերը, առաջիկայում շվեյցարացի խորհրդարանականների պատվիրակների այցին առնչվող մանրամասներ: Անդրադարձ է եղել ադրբեջանական կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը, դրա հետեւանքներին:
Շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Alen Simonyan meets with ambassador of Switzerland: support of international partners in withdrawal of Azerbaijani Armed Forces from RA territory tmphasized
On October 6, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation Lukas Rosenkranz.
The development agendas of inter-parliamentary relations of the two countries and details related to the upcoming visit of Swiss parliamentarians’ delegates were discussed at the meeting. A reference was made to the invasion of the sovereign territory of Armenia by the Azerbaijani side, its consequences.
The need of the support of the international partners in the withdrawal of the Azerbaijani armed forces from the RA territory was emphasized.