Կովկասում կայուն խաղաղության համար․ Ֆրանսիայի նախագահի գրառումը
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը լուսանկար է հրապարակել այսօր Պրահայում կայացած քառակողմ հանդիպումից եւ գրառում արել:
Նա մասնավորապես, նշել է. «Կովկասում կայուն խաղաղության համար.
Այս գիշեր Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց հավատարմությունը Միավորված ազգերի կազմակերպության կանոնադրությանը և Ալմա Աթայի 1991 թվականի հռչակագրին, որոնց միջոցով երկուսն էլ ճանաչում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը:
Հայաստանը համաձայնում է նպաստել Եվրամիության քաղաքացիական առաքելության ստեղծմանը Ադրբեջանի հետ սահմանին, որը համաձայն է համագործակցել։ Այս առաքելության նպատակն է վստահություն ձևավորել և իր զեկույցների միջոցով նպաստել սահմանային հանձնաժողովների աշխատանքին»:

За прочный мир на Кавказе: президент Франции Эммануэль Макрон
Армения соглашается содействовать созданию гражданской миссии Европейского Союза вдоль границы с Азербайджаном. Об этом на своей странице в Facebook написал президент Франции Эммануэль Макрон.
"За прочный мир на Кавказе. Сегодня вечером Армения и Азербайджан подтвердили свою приверженность Уставу Организации Объединенных Наций и Алма-Атинской декларации 1991 года, в соответствии с которыми обе стороны признают территориальную целостность и суверенитет друг друга.
Армения соглашается содействовать созданию гражданской миссии Европейского Союза вдоль границы с Азербайджаном, который соглашается сотрудничать. Цель этой миссии – укрепить доверие и посредством своих отчетов внести вклад в работу пограничных комиссий", - отметил он.