Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինի ծննդյան օրը
Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիրի Պուտինին: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ։
Պետական և քաղաքական գործչի Ձեր ողջ հարուստ փորձը ուղղված է ռուսաստանյան պետականության ամրապնդմանը, երկրի տնտեսական զարգացմանը և Ռուսաստանի ժողովրդի բարեկեցության բարելավմանը:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր վերաբերմունքը Հայաստանի և հայ ժողովրդի շահերին վերաբերող հարցերին, և այս համատեքստում անվիճելի են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի հասնելուն ուղղված Ձեր ջանքերը։
Ակնկալում եմ կառուցողական երկխոսության շարունակականություն  և համատեղ ակտիվ աշխատանք մեր երկրների միջև դաշնակցային գործընկերության ներկապնակի հարստացման և ռազմավարական պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների և պետությունների:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր է հասնել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկարաժամկետ խաղաղության, կայունության և անվտանգության, հաստատել վստահության մթնոլորտ։

Pashinyan congratulates Putin on birthday
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of his 70th birthday, the PM’s Office said.
I heartily congratulate you on birthday.
Your entire rich experience as a statesman and politician is aimed at strengthening Russian statehood, economic development of the country and improving the welfare of the Russian people.
In Armenia, your attitude towards issues related to the interests of Armenia and the Armenian people is highly appreciated, and in this context, your efforts aimed at achieving a ceasefire in the Nagorno Karabakh conflict zone are indisputable.
I expect the continuation of constructive dialogue and joint active work in the direction of enriching the scope of allied partnership between our countries and implementing strategic agreements for the benefit of our peoples and states.
I am confident that with joint efforts it is possible to achieve long-term peace, stability and security in the South Caucasus region, to establish an atmosphere of trust.