Պուտինը անհրաժեշտ է համարում ԱՊՀ ներսում հակամարտությունների լուծման միջոցներ մշակելը
Անհրաժեշտ է Անկախ Պետությունների Համագործակցության ներսում հակամարտությունների լուծման միջոցներ մշակել: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հանդիպման շրջանակում, իհարկե, կանդրադառնանք նաև Համագործակցության տարածքում անվտանգության ապահովման խնդիրների հետ կապված հարցերին։ Չէ որ Ուկրաինայից բացի, որտեղ իսկապես ողբերգական իրադարձություններ են տեղի ունենում, հետխորհրդային տարածքի մյուս Համագործակցության պետությունների միջև էլ երբեմն հակամարտություններ են ծագում, և դա, անշուշտ, պահանջում է դրանց լուծման միջոցների մշակում», - ասել է Պուտինը ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում։
Ռուսաստանի ղեկավարն ընդգծել է, որ կարևոր է նաև կարծիքների փոխանակում ահաբեկչության և ծայրահեղականության, հանցագործության, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և կոռուպցիայի դեմ պայքարում փոխադարձ համագործակցության խթանման վերաբերյալ։

Putin says it is necessary to work out measures to resolve conflicts in CIS space
It is important to elaborate measures to resolve conflicts in the Commonwealth of Independent States (CIS) space, Russian President Vladimir Putin said, TASS reports.
"In our circle we will touch upon security issues in the CIS space. In fact, apart from Ukraine, where tragic events are indeed taking place, unfortunately, conflicts sometimes arise between other close states of the post-Soviet space as well. This, of course, requires the development of measures to resolve them," Putin said on Friday, speaking at an informal summit of heads of the CIS countries.
The Russian president stressed that it is also important to exchange views on the promotion of mutual cooperation in the fight against terrorism and extremism, crime, drug trafficking and corruption.