Պուտինը անհրաժեշտ է համարում ԱՊՀ ներսում հակամարտությունների լուծման միջոցներ մշակելը
Անհրաժեշտ է Անկախ Պետությունների Համագործակցության ներսում հակամարտությունների լուծման միջոցներ մշակել: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հանդիպման շրջանակում, իհարկե, կանդրադառնանք նաև Համագործակցության տարածքում անվտանգության ապահովման խնդիրների հետ կապված հարցերին։ Չէ որ Ուկրաինայից բացի, որտեղ իսկապես ողբերգական իրադարձություններ են տեղի ունենում, հետխորհրդային տարածքի մյուս Համագործակցության պետությունների միջև էլ երբեմն հակամարտություններ են ծագում, և դա, անշուշտ, պահանջում է դրանց լուծման միջոցների մշակում», - ասել է Պուտինը ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում։
Ռուսաստանի ղեկավարն ընդգծել է, որ կարևոր է նաև կարծիքների փոխանակում ահաբեկչության և ծայրահեղականության, հանցագործության, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և կոռուպցիայի դեմ պայքարում փոխադարձ համագործակցության խթանման վերաբերյալ։

Путин заявил о необходимости выработки мер по разрешению конфликтов на пространстве СНГ
Президент РФ Владимир Путин считает, что необходимы меры разрешения конфликтов на пространстве СНГ, сообщает ТАСС.
"В нашем кругу затронем вопросы безопасности на пространстве Содружества. Ведь помимо Украины, где происходят, действительно, трагические события, к сожалению, и между другими близкими государствами постсоветского пространства возникают подчас конфликты. Это, безусловно, требует выработки мер по их разрешению", - сказал Путин в пятницу, выступая на неформальном саммите глав стран Содружества.
Глава российского государства подчеркнул, что также важно обмениваться мнениями и по продвижению взаимного сотрудничества в сфере борьбы с терроризмом и экстремизмом, преступностью, незаконным оборотом наркотиков и коррупцией.