Զելենսկին և Շոլցը պայմանավորվել են G7-ի շտապ նիստ հրավիրել
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին և Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը պայմանավորվել են G7-ի շտապ նիստ հրավիրել։ Այս մասին Զելենսկին հայտնել է Twitter-ում։
«Պայմանավորվեցինք Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ, որը նախագահում է G7-ում, խմբի հրատապ նիստ հրավիրելու մասին»,- նշել է նա:
Ուկրաինայի նախագահի խոսքով՝ նիստին նախատեսված է իր ելույթը, որում կպատմի Ռուսաստանի Դաշնության ահաբեկչությունների մասին։ «Քննարկել ենք նաև Ռուսաստանի վրա ճնշումների ուժեղացումը և վնասված ենթակառուցվածքները վերականգնելու հարցում օգնությունը»,- հավելել է Զելենսկին։

Зеленский и Шольц договорились о созыве срочного заседания G7
Президент Украины Владимир Зеленский и канцлер Германии Олаф Шольц договорились о созыве срочного заседания G7. Об этом Зеленский сообщил в Twitter.
''Договорились с Олафом Шольцом, канцлером Германии, которая председательствует в G7, о созыве срочного заседания группы'', - отметил он.
По словам президента, на заседании запланировано его выступление, в котором он расскажет о терактах РФ: ''Также обсудили усиление давления на Россию и помощь в восстановлении поврежденной инфраструктуры'', - добавил Зеленский.