Արայիկ Հարությունյանը Ճարտարում մասնակցել է բազմաֆունկցիոնալ մարզահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 24-ին Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքում մասնակցել է բարերար Վլադիմիր Ավագյանի միջոցներով կառուցված բազմաֆունկցիոնալ մարզահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել Վլադիմիր Ավագյանին՝ «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի ծրագրերի շրջանակում սեփական միջոցներով անցած տարիների ընթացքում Արցախում իրականացրած շուրջ տասը միլիոն ԱՄՆ դոլարի բարեգործական նախագծերի համար: Նա ընդգծել է, որ հերթական նախաձեռնությունը կարևոր գործոն է լինելու մատաղ սերնդի առողջ ապրելակերպի և հագեցած առօրյայի ապահովման համար:
Նախագահ Հարությունյանը հյուրերի հետ միասին ծանոթացել է մարզական կենտրոնի ժամանակակից պայմաններին, հետևել պատանիների ցուցադրական պարապմունքներին:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Անահիտ Հակոբյանը, ԱԺ պատգամավորներ, շրջանային վարչակազմի պատասխանատուներ, հյուրեր Ռուսաստանի Դաշնությունից, այդ թվում՝ Ռուսաստանի հայերի միության ներկայացուցչական պատվիրակությունը:

Arayik Harutyunyan partook in Chartar in a solemn opening ceremony of a multi-functional sports complex
On October 24, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan partook in a solemn opening ceremony of a multi-functional sports complex built at the expense of philanthropist Vladimir Avagyan in the town of Chartar of the Martuni region.
The Head of the State expressed his gratitude to Vladimir Avagyan for charitable projects worth about 10 million USD, realized in Artsakh within the framework of the programs of the "Development Foundation of Armenian Villages" in the course of recent years. He underscored that this initiative will become a significant factor in ensuring the healthy lifestyle and busy daily life of the younger generation.
Together with the guests, President Harutyunyan got acquainted with the modern conditions of the sports complex, watched the demo training classes of the young sportsmen.
Artsakh Republic National Assembly Chairman Arthur Tovmasyan, Minister of Education, Science, Culture and Sports Anahit Hakobyan, NA deputies, responsible officials of the regional administration, guests from the Russian Federation, including a representative delegation of the Union of Armenians of Russia also attended the event.