Վահագն Խաչատուրյանը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 27-րդ համաժողովին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մեկնել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 27-րդ համաժողովին (COP27):
Շարմ էլ Շեյխում նախատեսված համաժողովի ընթացքում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդես կգա ելույթով: Համաժողովի շրջանակում Հանրապետության նախագահը նաև հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների առաջնորդների հետ:
Միջազգային համաժողովին այս տարի մասնակցում են շուրջ 120 երկրների առաջնորդներ, տարբեր երկրների մոտ 45 հազար պատվիրակներ:

Vahagn Khachaturyan will participate in the 27th Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change
President Vahagn Khachaturyan left for the Arab Republic of Egypt to participate in the 27th Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP27).
President Vahagn Khachaturyan will deliver a speech during the conference scheduled in Sharm El Sheikh. The President will also have meetings with the leaders of a number of countries, within the framework of the conference.
This year, leaders of about 120 countries and 45 thousand delegations from various countries are taking part in the international conference.