Վրաստանը, Ադրբեջանն ու Թուրքիան մասնակցել են Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան խողովակաշարի պաշտպանության զորավարժություններին
Վրաստանի, Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի զինվորականները մասնակցել են Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան խողովակաշարի պաշտպանության զորավարժություններին։
Վրաստանի ՆԳՆ-ն հայտնել է, որ ETERNITY-2022 հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների նպատակը Վրաստանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի ու իրավապահ մարմինների միջեւ փոխադարձ օպերատիվ կարողությունն ավելացնելն է։ Զորավարժությունների սցենարը խաղաղապահ գործողության անցկացումն է, որը նախատեսում է Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթատարի պաշտպանության կազմակերպում ճգնաժամային իրավիճակում։
ETERNITY-2022 զորավարժությունների առաջին փուլն այս տարվա հոկտեմբերի 22-28-ը անցկացվել է Թուրքիայում,փոխանցում է News.am-ը։

Военные Грузии, Азербайджана и Турции приняли участие в учении по охране трубопровода Баку – Тбилиси – Джейхан
Военнослужащие Грузии, Азербайджана и Турции приняли участие в учении по охране трубопровода Баку – Тбилиси – Джейхан.
Как сообщает МВД Грузии, целью командно-штабных учений ETERNITY-2022 является повышение взаимной оперативной способности между военными силами Грузии, Турции и Азербайджана и сотрудниками правоохранительных органов. Сценарий учений - проведении миротворческой операции, предусматривающей организацию охраны нефтепровода Баку-Тбилиси-Джейхан (БТД) во время кризисной ситуации.