Էրդողանը հայտարարել է անդրսահմանային ցամաքային գործողության հնարավորության մասին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը երեքշաբթի օրը հայտարարել է մոտ ապագայում անդրսահմանային ցամաքային գործողության հնարավորության մասին։
«Մենք գիտենք ահաբեկիչների անունները, գտնվելու վայրը և պրոֆիլները: Գիտենք նաև, թե ով է նրանց պահում, զինում և ոգեշնչում: Տա Աստված, մոտ ապագայում մենք մեր տանկերով ու հրետանով կոչնչացնենք ահաբեկիչների արմատները»,- ասել է Թուրքիայի ղեկավարը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Այսուհետ մենք ունենք միայն մեկ միջոց, այն է՝ ապահովել մեր քաղաքացիների անվտանգությունը: Մենք անվտանգության գիծ ենք գծել Իրաքի և Սիրիայի հետ մեր սահմանների երկայնքով, և ոչ ոք չի կարողանա խանգարել մեզ մեր սահմանների պաշտպանության գործում:Վերջին մի քանի օրվա ընթացքում մեր ինքնաթիռներն ու անօդաչու սարքերը գտնվում են ահաբեկիչների գլխավերեւում, մենք բոլորին կոչնչացնենք»,- ասել է Էրդողանը։

Эрдоган заявил о возможности трансграничной наземной операции
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил во вторник о возможности проведения в ближайшее время трансграничной наземной операции.
"Мы знаем имена, места и профиль террористов. Мы также знаем, кто их укрывает, вооружает и вдохновляет. Даст бог, в ближайшее время мы уничтожим корни террористов нашими танками и артиллерией", - сказал турецкий лидер на церемонии открытия плотины в провинции Артвин. Трансляцию вел телеканал ТRТ, передает ТАСС.
"С этого часа у нас есть только одна мера, это обеспечение безопасности наших граждан. Мы провели линию безопасности вдоль наших границ с Ираком и Сирией, и никто более не сможет нам помешать в защите наших границ. Последние несколько дней наши самолеты и беспилотники находятся над головами террористов, мы всех их уничтожим", - сказал Эрдоган.