ՀԱՊԿ երեկվա նիստում չի հաջողվել ընդհանուր հայտարարի գալ երկու շատ կարևոր փաստաթղթերի վերաբերյալ. Նիկոլ Փաշինյան
ՀԱՊԿ երեկվա նիստում չի հաջողվել ընդհանուր հայտարարի գալ երկու շատ կարևոր փաստաթղթերի վերաբերյալ, կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտնում է Aysor-ը:
«Բայց ես ուզում եմ ասել, որ, իմ կարծիքով, տեղի է ունեցել շատ բաց, անկեղծ ու դրական քննարկում ու այդ  երկու փաստաթղթերը ուղարկվել են լրամշակման, հույս ունեմ, որ կկարողանանք լրամշակել ու գալ ընդհանուր հայտարարի», - նշեց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե դրական է համարում Ռուսաստանի Դաշնության հետ երկկողմ ֆորմատում ունեցած բանակցությունները։
«Հույս ունեմ՝ այն պայմանավորվածությունները, որ արձանագրվեցին, հնարավորինս արագ կիրականացնենք», - ասաց Փաշինյանը։

На вчерашнем заседании ОДКБ не удалось прийти к общему знаменателю по двум очень важным документам – Никол Пашинян
На вчерашнем заседании ОДКБ не удалось прийти к общему знаменателю по двум очень важным документам, заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян, передает Айсор.
''Но я хочу сказать, что, по моему мнению, состоялись очень открытые, искренние и конструктивные обсуждение и эти два документа отправлены на доработку. Надеюсь, что мы сможем доработать и прийти к общему знаменателю'', - отметил премьер.
Никол Пашинян отметил, что считает позитивными проведенные в двустороннем формате переговоры с Российской Федерацией.
''Надеюсь, что достигнутые договорённости будут реализованы по возможности быстро'', - сказал Пашинян.