«Հայաստան» հիմնադրամի 25–րդ Հեռուստամարաթոնի ընթացքում հավաքագրվել է 11 մլն դոլար. ամփոփում
Նոյեմբերի 24-ին «Մենք ստեղծում ենք կենսունակ համայնքներ» խորագրի ներքո տեղի է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 25-րդ հեռուստամարաթոնը, որի ընթացքում այս պահի դրությամբ հավաքագրվել է 11 003 439. 51 ԱՄՆ դոլար: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է «Հայաստան» հիմնադրամից:
Հաղորդագրության մեջ նաև ասվում է. «Հարկ ենք համարում նշել, որ դրամահավաք–միջոցառումները դեռ շարունակվում են, իսկ վերջնական արդյունքները կամփոփվեն տարեվերջին:
«Հեռուստամարաթոն 2022»–ի շրջանակում Հայաստանից և Արցախից հանգանակվել է 1 000 280.51 ԱՄՆ դոլար, ԱՄՆ–ի տեղական մարմինը հավաքագրել է 5 000 250 ԱՄՆ դոլար, Ֆրանսիայի տեղական մարմինը՝ 3 284 000 ԱՄՆ դոլար, Մեծ Բրիտանիայի տեղական մարմինը՝ 700 000 ԱՄՆ դոլար, Կանադայի (Տորոնտո) տեղական մարմինը 547 272 ԱՄՆ դոլար, ինչպես նաև նվիրատվություններ են կատարվել հետևյալ երկրներից՝ Կանադայի (Մոնրեալ) 204 000 ԱՄՆ դոլար, Բրազիլիա 100 000 ԱՄՆ դոլար, Շվեյցարիա 80 000 ԱՄՆ դոլար, Գերմանիա 52 660 ԱՄՆ դոլար, Արգենտինա 25 000 ԱՄՆ դոլար, Ավստրիա 6 144 ԱՄՆ դոլար, Ռումինիա 3 833 ԱՄՆ դոլար:
«Մենք ստեղծում ենք կենսունակ համայնքներ» խորագրով հեռուստամարաթոնի միջոցները կնպատակաուղղվեն Հայրենիքի սահմանային համայնքների առողջապահական, սոցիալական, կրթական, մշակութային, ենթակառուցվածքների վերականգնման, ինչպես նաև սահմանային համայնքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի ֆինանսավորմանը:
Շնորհակալ ենք մեր բոլոր գործընկերներին և նվիրատուներին շարունակական աջակցության, անմնացորդ նվիրումի և Հայրենիքի կողքին կանգնելու համար, ինչի շնորհիվ բարելավվել է մեր տասնյակ հազարավոր հայրենակիցների կյանքը:

В ходе 25-го телемарафона Всеармянского фонда ''Айастан'' собрано 11 млн. долларов
24 ноября состоялся 25-ый телемарафон Всеармянского фонда ''Айастан'' под названием ''Мы создаем жизнеспособные общины'', в ходе которого на этот момент собрано 11 003 439, 51 долларов. Об этом говорится в сообщении, распространенном Всеармянским фондом ''Айастан''.
''Считаем необходимым отметить, что мероприятия по сбору средств еще продолжаются, а окончательные итоги будут подведены в конце года.
В рамках ''Телемарафона-2022'' из Армении и Арцаха было собрано 1 000 280,51 долларов, местный орган США собрал 5 000 250 долларов, местный орган Франции - 3 284 000 долларов, местный орган Великобритании – 700 000 долларов, местный орган Канады (Торонто) - 547 272 долл. Пожертвования были и из следующих стран: Канада (Монреаль) - 204 000 долларов, Бразилия - 100 000 долларов, Швейцария - 80 000 долларов, Германия - 52 660 долларов, Аргентина - 25 000 долларов, Австрия - 6 144 долларов, Румыния - 3 833 долларов.
Все собранные средства будут направлены на финансирование программ, направленных на восстановление медицинской, социальной, образовательной, культурной инфраструктур приграничных общин Родины, а также развитие этих общин'', - говорится в сообщении, передает News.am