Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի Հանրապետության վարչապետ Էդի Ռամային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ալբանիայի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Ալբանիայի ժողովրդին` մաղթելով առաջընթաց և բարգավաճում:
Հայաստանը կարևորում է Ալբանիայի հետ համագործակցության զարգացումն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում։ Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-ալբանական միջպետական հարաբերությունները և ակտիվացնել քաղաքական երկխոսությունը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների։

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Албании
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Албания Эди Раме по случаю Дня независимости. В послании говорится:
"По случаю Дня независимости Республики Албания от имени правительства Республики Армения и от себя лично направляю Вам и народу Албании теплые поздравления и наилучшие пожелания, желаю прогресса и процветания.
Армения придает большое значение развитию сотрудничества с Албанией как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. Надеюсь, что совместными усилиями мы сможем поднять армяно-албанские межгосударственные отношения на качественно новый уровень и активизировать политический диалог на благо наших стран и народов.