Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալայզիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալայզիայի վարչապետ Անվար Իբրահիմին՝ պաշտոնում նշանակման առիթով: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Մալայզիայի վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետության և Մալայզիայի միջև հարաբերություններն ավանդաբար եղել են բարեկամական և ձևավորվել փոխըմբռնման, հարգանքի և փոխշահավետ համագործակցության միջավայրում։
Հայտնում եմ Ձեզ հետ աշխատելու իմ պատրաստակամությունը՝ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների փոխգործակցության հետագա զարգացման և խորացման նպատակով։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Մալայզիայի բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարօրություն։

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Малайзии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Анвару Ибрагиму по случаю назначения на должность премьер-министра Малайзии. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Малайзии.
Отношения между Республикой Армения и Малайзией традиционно были дружественными и формировались в обстановке взаимопонимания, уважения и взаимовыгодного сотрудничества.
Сообщаю о своей готовности работать с Вами в целях дальнейшего развития и углубления взаимодействия между двумя нашими странами и народами.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Малайзии - прогресса и благополучия.