Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալայզիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալայզիայի վարչապետ Անվար Իբրահիմին՝ պաշտոնում նշանակման առիթով: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Մալայզիայի վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետության և Մալայզիայի միջև հարաբերություններն ավանդաբար եղել են բարեկամական և ձևավորվել փոխըմբռնման, հարգանքի և փոխշահավետ համագործակցության միջավայրում։
Հայտնում եմ Ձեզ հետ աշխատելու իմ պատրաստակամությունը՝ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների փոխգործակցության հետագա զարգացման և խորացման նպատակով։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Մալայզիայի բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարօրություն։

PM Pashinyan sends congratulatory message to the Prime Minister of Malaysia
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Malaysian Prime Minister Anwar Ibrahim on the occasion of his appointment. The message reads as follows:
I cordially congratulate you on your appointment as the Prime Minister of Malaysia.
The relations between the Republic of Armenia and Malaysia have traditionally been friendly and formed in an environment of mutual understanding, respect and mutually beneficial cooperation.
I declare my willingness to work with you aimed at further developing and deepening the cooperation between our two countries and peoples.
I wish you good health and new success, and progress and welfare to the friendly people of Malaysia.