Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահին և փոխնախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանին և փոխնախագահ, վարչապետ շեյխ Մոհամմեդ բին Ռաշիդ Ալ Մաքթումին՝ ազգային տոնի առթիվ:
ԱՄԷ նախագահին ուղղված ուղերձում նշված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների անկախության 51-երորդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Անցած հինգ տասնամյակները նշանավորվում են Ձեր երկրի և ժողովրդի տքնաջան աշխատանքով, ինչը հնարավոր դարձրեց Միացյալ Էմիրությունների տպավորիչ ձեռքբերումներն ու առաջընթացը: Բարձր եմ գնահատում Ձեր ջանքերը՝ ուղղված աշխարհում խաղաղ համակեցության պահպանմանը և կայուն զարգացման մթնոլորտ ստեղծելուն:
Խորապես արժևորում եմ Հայաստանի և Միացյալ Էմիրությունների միջև առկա բարեկամական, օրեցօր զարգացող հարաբերությունները և վճռական եմ նպաստելու դրանց էլ ավելի խորացմանը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և զարգացում:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ վսեմություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը»:
ԱՄԷ փոխախագահին ուղղված ուղերձում ասված է.
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Արաբական Միացյալ Էմիրությունները գալիք տարիներին ևս շարունակելու է առաջընթացի և բարգավաճման իր հաստատակամ ուղին:
Բարձր եմ գնահատում մեր երկրների ավանդական, ջերմ հարաբերությունները և վստահ եմ, որ դրանք հիմք կդառնան մեր երկրների միջև առկա ներուժի լիարժեք իրացման համար:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Пашинян направил поздравительные послания президенту и вице-президенту Объединенных Арабских Эмиратов
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания президенту Объединенных Арабских Эмиратов шейху Халифе Бин Зайду Аль Нахайяну и вице-президенту, премьер-министру Мухаммеду бен Рашиду Аль Мактуму по случаю национального праздника.
В послании президенту ОАЭ говорится:
От имени народа Армении и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 51-й годовщиной независимости Объединенных Арабских Эмиратов.
Последние пять десятилетий ознаменовались упорным трудом Вашей страны и народа, что сделало возможным впечатляющие достижения и прогресс ОАЭ. Высоко ценю Ваши усилия по поддержанию мирного сосуществования в мире и созданию атмосферы устойчивого развития.
Я глубоко ценю развивающиеся день ото дня дружественные отношения между Арменией и Объединенными Арабскими Эмиратами и полон решимости способствовать их дальнейшему углублению.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Объединенных Арабских Эмиратов - прочного мира и развития.
В послании вице-президенту ОАЭ говорится:
От имени народа Армении и от себя лично сердечно поздравляю Вас с национальным праздником - Днем независимости Объединенных Арабских Эмиратов.
Уверен, что Объединенные Арабские Эмираты и впредь продолжат свой неуклонный путь прогресса и процветания.
Я высоко ценю традиционные, теплые отношения между нашими странами и уверен, что они станут основой для полной реализации существующего между нашими странами потенциала.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Объединенных Арабских Эмиратов - прочного мира и процветания.