ԱՄՆ-ը և Ռուսաստանը Ստամբուլում կայացած հանդիպմանը չեն քննարկել Ուկրաինայի հարցը
ԱՄՆ-ն ու Ռուսաստանը Ստամբուլում կայացած հանդիպմանը չեն քննարկել Ուկրաինայի թեման։ Այդ մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են Պետդեպարտամենտից:
Ինչպես ուրբաթ օրը հայտնել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը, ԱՄՆ-ը և Ռուսաստանը Ստամբուլում վիզային հարցերի շուրջ հանդիպում են անցկացրել համապատասխան գերատեսչությունների մակարդակով։
«Մենք կարող ենք հաստատել, որ Պետդեպարտամենտի բարձրաստիճան պաշտոնյան գտնվում է կամ գտնվել է Ստամբուլում՝ հանդիպելու ռուս գործընկերներին՝ երկկողմ հարցերի նեղ շրջանակ քննարկելու», - հայտնել է պաշտոնյան։

США и Россия на встрече в Стамбуле не обсуждали Украину, заявили в Госдепе
США и РФ на встрече в Стамбуле не обсуждали тему Украины, сообщили РИА Новости в государственном департаменте.
Как заявил в пятницу замглавы МИД РФ Сергей Рябков, США и Россия провели в Стамбуле встречу по визовым вопросам на уровне профильных департаментов.
"Мы можем подтвердить, что высокопоставленный чиновник госдепартамента находится или находился в Стамбуле для встречи с российскими собеседниками по узкому кругу двусторонних вопросов", - сказал представитель ведомства.
Он отметил, что госдеп не станет комментировать "частные дипломатические переговоры", добавив, что в ходе контактов не обсуждалась российская спецоперация на Украине.