Ավելի տրամաբանական է հարցն ուղղել բանակցող կողմերին. Լավրովը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիր կնքելու հավանականության մասին
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև մոտ ժամանակներս խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին հարցը հարկավոր է տալ բանակցող կողմերին: ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը РИА Новости-ին տված հարցազրույցում պատասխանել է լրագրողի այն հարցին՝ արդյոք առաջիկա ամիսներին Հայաստանը և Ադրբեջանը կկնքեն խաղաղության պայմանագիր և արդյոք այնտեղ ամրագրված կլինի Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակը:
«Ավելի տրամաբանական է այս հարցն ուղղել բանակցող կողմերին, այսինքն՝ Բաքվին ու Երևանին։ Հենց նրանք են սահմանում շփումների դինամիկան և որոշում ապագա խաղաղության պայմանագրի բովանդակությունը։ Ռուսաստանը, որը ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերություններ ունի և՛ Ադրբեջանի, և՛ Հայաստանի հետ, հնարավոր ամեն աջակցություն ցուցաբերում է այս գործընթացին՝ այն ձևով և ծավալով, որով հետաքրքրված են մեր ադրբեջանցի և հայ ընկերները»,- ասել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարը։

More reasonable to ask negotiating parties – Russian FM on possible signing of Armenia- Azerbaijan peace treaty
The question on the possible signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan must be asked to the negotiating parties, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said when asked whether or not Armenia and Azerbaijan could sign a peace treaty in the next months and whether it would include the issue of the status of Nagorno Karabakh, Armenpress reports.
''It would be more reasonable to ask this question to the parties to negotiations, meaning Baku and Yerevan. It is they who set the dynamics of contacts and decide the content of the future peace treaty. Russia, who has strategic partnership and allied relations with both Azerbaijan and Armenia is providing all possible support to this process in the form and volume in which our Azerbaijani and Armenian friends are interested in,'' Lavrov told RIA Novosti.