Վարչապետին զեկուցվել է Պաշտպանության նախարարության 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Պաշտպանության նախարարություն՝ գերատեսչության 2022թ. գործունեության հաշվետվությունը քննարկելու նպատակով:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանը և Տիգրան Խաչատրյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Ռոմանոս Պետրոսյանը, Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Պատասխանատուները ներկայացրել են 2022 թվականին պաշտպանական գերատեսչության կողմից իրականացված բարեփոխումներն ու այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքները:

Performance report 2022 of the Ministry of Defense presented to the Prime Minister
Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Ministry of Defense today to participate in the discussion of the performance report 2022 of the Ministry.
Deputy Prime Ministers Mher Grigoryan and Tigran Khachatryan, Chief of Staff of the Prime Minister Arayik Harutyunyan, Minister of Defense Suren Papikyan, First Deputy Minister of Defense, Chief of the General Staff of the Armed Forces, Major-General Edward Asryan, Minister of Finance Vahe Hovhannisyan, Head of the State Supervision Service Romanos Petrosyan, the top officers of the armed forces and other officials participated in the consultation.
Thoe officials in charge presented the reforms implemented by the Defense Ministry in 2022 and the works done in other directions.