ԱԳՆ-ն նոր խոսնակ ունի
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը սեփական դիմումի համաձայն ազատվել է պաշտոնից: Այս մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում՝ տեղեկացնելով, որ խոսնակի պարտականություններն այսուհետ կատարելու է Անի Բադալյանը:
«Առաջին հերթին, ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ՀՀ ԱԳ նախարար պարոն Արարատ Միրզոյանին՝ օրինակելի առաջնորդության, համատեղ աշխատանքի ու ցուցաբերած վստահության համար։ Ինձ համար մեծ պատիվ, բարձր պատասխանատվություն ու անհամեմատելի փորձառություն էր մեր երկրի համար շատ կարևոր այս մեկուկես տարվա ընթացքում դիվանագիտական առաջնագծում լինելը։ Մեկուկես տարի, որն անցավ կարծես մեկուկես վայրկյանում, բայց նաև մի ամբողջ կյանք էր։
Հեշտ չի եղել, բայց միասնական ջանքերով շարժվել ենք առաջ։ Այս ամբողջ ընթացքում Արտաքին գործերի նախարարությունն աշխատել է 120%-ով՝ մեր երկրի առջև ծառացած բազում անվտանգային և այլ բնույթի մարտահրավերները հաղթահարելու համար և, վստահաբար, կշարունակի դա անել՝ մինչև հասնենք խաղաղ նավահանգիստ։
Շնորհակալ եմ ԱԳՆ ու տարբեր պետական գերատեսչությունների, ԶԼՄ-ների ու հասարակական սեկտորի գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար:
Իհարկե, մեծ շնորհակալություն ինձ հետ աշխատած ԱԳՆ մամուլի կուռ թիմին․ դուք մշտապես իմ մտքում ու սրտում եք»,- գրել է նա՝ շեշտելով, որ շարունակելու է դիվանագիտական ծառայությունս ԱԳՆ համակարգում։

Ани Бадалян назначена пресс-секретарем МИД
Пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян освобожден от занимаемой должности по собственному заявлению. Как сообщает Арменпресс, об этом Унанян написал на своей странице в Facebook, добавив, что отныне обязанности пресс-секретаря МИД будет исполнять Ани Бадалян.
"Прежде всего, я хотел бы поблагодарить министра иностранных дел Армении г-на Арарата Мирзояна за образцовое руководство, совместную работу и доверие. Для меня было большой честью, высокой ответственностью и ни с чем не сравнимым опытом находиться на авангарде дипломатической работы в эти очень важные для нашей страны полтора года. Полтора года, которые пролетели как за полторы секунды, но это была и целая жизнь.
Было непросто, но совместными усилиями мы шли вперед. Все это время министерство иностранных дел работало на 120%, чтобы преодолеть многочисленные проблемы безопасности и другие вызовы, стоящие перед нашей страной, и, несомненно, будет продолжать делать это, пока мы не достигнем мирной гавани.
Благодарю министерство иностранных дел и различные государственные ведомства, средства массовой информации и партнеров из государственного сектора за эффективное сотрудничество.
Конечно, большое спасибо пресс-службе МИД, которая работала со мной. Вы всегда в моей памяти и сердце", - написал он, подчеркнув, что продолжит дипломатическую службу в МИД.