Գնել Սանոսյանը ԻԿԱՕ պաշտոնյայի հետ քննարկել է ՀՀ տարածքում այլ օդանավակայանների շահագործման վերաբերյալ հարցեր
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Քաղաքացիական Ավիացիայի Միջազգային Կազմակերպության (ԻԿԱՕ) Եվրոպական և Հյուսիսատլանտյան բյուրոյի տարածաշրջանային տնօրեն Նիկոլյա Ռալլոյին։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել է ՀՀ ավիացիոն ոլորտում առկա վիճակը, զարգացումները, խնդիրները։
ՏԿԵՆ-ից հայտնում են, որ քննարկվել է ՀՀ տարածքում այլ օդանավակայանների շահագործման վերաբերյալ հարցեր։
ԻԿԱՕ պաշտոնյային է ներկայացվել Հայաստանի կողմից իրականացվող քայլերը Եվրամիության կողմից Հայաստանի նկատմամբ կիրառված սահմանափակումների վերացման ուղղությամբ։
Նիկոլյա Ռալլոյին գոհունակություն է հայտնել ՀՀ ավիացիայի զարգացման ուղղությամբ Հայաստանի կողմից իրականացված ջանքերի, ինչպես նաև միջազգային ստանդարտների ներդրման և ՀՀ ավիացիոն ոլորտի օրենսդրությունը միջազգային պահանջներին համապատասխանեցնելու համար։

Министр территориального управления и инфраструктур РА Гнел Саносян принял регионального директора Европейского и Североатлантического бюро Международной организации гражданской авиации (ИКАО) Николаса Ралло. По сообщению Арменпресс об этом передают в Министерстве территориального управления и инфраструктур РА.
В течение встречи были обсуждены текущая ситуация, события и проблемы в авиационной сфере РА и вопросы эксплуатации и других аэропортов на территории РА.
Должностному лицу ИКАО были представлены шаги, предпринятые Арменией в направлении устранения ограничений, применяемых к Армении Европейским Союзом.
Николас Ралло выразил удовлетворение усилиями, предпринимаемыми Арменией в направлении развития авиации РА, также и внедрением международных стандартов и приведением законодательства авиационной отрасли РА в соответствие с международными требованиями.