ԼՂՀ ՊԲ-ն կղեկավարի Լյովա Մնացականյանը
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից ազատված գեներալ-լեյտենանտ Լյովա Մնացականյանը հաստատել է իր՝ ԼՂՀ ՊԲ հրամանատար նշանակվելու մասին լուրերը: Այս մասին գրում է NEWS.am-ը:
Ըստ աղբյուրի, Մնացականյանը նշել է, որ վաղն առավոտյան արդեն կլինի ԼՂՀ-ում, իսկ նշանակվելուց հետո  ընտանյոք հանդերձ կտեղափոխվի ԼՂՀ:
«Զինվորական ենք, որտեղ հրամայեն, այնտեղ էլ պետք է ծառայենք: Ոչ մի բանի համար ոչ տխրում ենք, ոչ ուրախանում, մեր պարտականությունն ենք կատարում»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-լեյտենանտ Լյովա Մնացականյանին Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին: Այդ պաշտոնին նշանակվել է ԼՂՀ ՊԲ նախկին ղեկավար Մովսես Հակոբյանը:

Lyova Mnatsakanyan Appointed as the Defense Minister of the Nagorno-Karabakh Republic
Former Deputy Chief of Armenia’s General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Lyova Mnatsakanyan has confirmed the disseminated information about his appointment as the Defense Minister of the Nagorno-Karabakh Republic, NEWS.am reports.
According to the source, Lyova Mnatsakanyan has mentioned that he will be in NKR on Wendseday and as soon as he is officially appointed, he will move there together with his family.
"We are military personnel; we shall serve wherever they order. We are fulfilling our duty," Mnatsakanyan said.
Earlier, the RA President Serzh Sargsyan signed a decree, appointing NKR DA Commander and Defense Minister, Lieutenant General Movses Hakobyan, as the Deputy Chief of Armenia’s General Staff of the Armed Forces.