Հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավոր. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին  ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրետանային  (60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետեր) և հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, տեղեկացնում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական կողմի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Ըստ հավաստի աղբյուրների, տեղի ունեցած փոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներ:
«ՊԲ դիրքապահ անձնակազմը շարունակում է աչալրջորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը և վստահորեն իրականացրել իր առջև դրված մարտական խնդիրը»,– ասվում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունում:

4 Azerbaijan Serviceman Killed, 15 Wounded: The Activity of Azerbaijani Side was Suppressed
T he press service of Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic reports, that during the weekend the Azerbaijani side continued violating the ceasefire on the borders between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan by using small arms and 60mm, 82 mm and 120 mm mortars, the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic reported.
The frontline units of NKR Defense Army took actions in response  to suppress the activity of the Azerbaijani side. According to reliable sources, at least 4 Azerbaijani servicemen were killed, over 15 wounded as a result of exchange of fire.
The frontline units of Defense Army continue to vigilantly control the whole frontline and confidently perform their combat tasks.