Հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավոր. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին  ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրետանային  (60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետեր) և հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, տեղեկացնում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական կողմի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների:
Ըստ հավաստի աղբյուրների, տեղի ունեցած փոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներ:
«ՊԲ դիրքապահ անձնակազմը շարունակում է աչալրջորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը և վստահորեն իրականացրել իր առջև դրված մարտական խնդիրը»,– ասվում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունում:

Армия обороны НКР пресекла активность ВС Азербайджана
В минувшие выходные ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил. Согласно информации, противник, помимо стрелкового оружия разного калибра, использовал также артиллерийское оружие – 60-мм, 82-мм и 120-мм минометы, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
С целью подавления активности азербайджанской стороны передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики прибегли к ответным действиям. По информации из достоверных источников, в результате перестрелки противник понес потери - по меньшей мере, 4 убитыми и свыше 15 ранеными.