Չեռնոգորիայի վարչապետը Ռուսաստանին մեղադրել է ընդդիմությանն աջակցելու մեջ
Չեռնոգորիայի վարչապետ Միլո Ջուկանովիչը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը սերբ ազգայնականների հետ ակտիվորեն մասնակցում է հակակառավարական ելույթների կազմակերպմանն՝ ուղղված երկրում իշխանափոխությանը։ Այս մասին հայտնում է HRT-ն։
«Չկա որևէ կասկած, որ Ռուսաստանն ունի և շարունակում է խաղալ ակտիվ դեր Պոդգորիցայում իշխանության դեմ ցույցերի կազմակերպման գործում։ Այստեղ պետք չեն հատուկ ընթերցումներ»,- ասել է նա։
Հոկտեմբերի 24-ին Չեռնոգորիայի ոստիկանությունն ընդդիմության ցույցը ցրելու համար արցունքաբեր գազ է օգտագործել, ինչի արդյունքում 39 մարդ տուժել է

Премьер Черногории обвинил Россию в поддержке оппозиции
Премьер-министр Черногории Мило Джуканович заявил, что Россия вместе с сербскими националистами активно участвует в организации антиправительственных выступлений, направленных на смену власти в стране, передает gazeta.ru со ссылкой на HRT.
"Нет никаких сомнений, что Россия имеет и продолжает играть активную роль в организации протестов против власти в Подгорице. Здесь не нужны особые интерпретации", — сказал он.
Ранее, 24 октября, черногорские полицейские применили слезоточивый газ и шумовые гранаты для разгона протестующих сторонников оппозиции, которые собрались у здания парламента в столице. Сообщалось, что в результате разгона митинга в Черногории пострадали 39 человек.