Չինաստանը խոստացել է պատժել «Իսլամական պետության» ահաբեկիչներին
Չինաստանի ԱԳՆ-ն խստորեն դատապարտել է «Իսլամական պետության» ծայրահեղականների կողմից Չինաստանի քաղաքացու սպանությունը և խոստացել է պատժել մեղավորներին:
«Չինաստանի կառավարությունը խստորեն դատապարտում է այս անմարդկային գործողությունը և անկասկած հանցագործներին ենթարկելու է  պատասխանատվության»,- ասել է Չինաստանի արտգործախարարության մամուլի քարտուղար Հոնգ Լեյը:Այս մասին հաղորդում է  Sputnik News գործակալությունը:
Ավելի վաղ այս շաբաթ, հաղորդվում էր, որ ԻՊ-ի ահաբեկիչները մահապատժի են ենթարկել Չինաստանի և Նորվեգիայի մեկական քաղաքացու:

China Promises to Punish ISIL Terrorists
The Chinese Foreign Ministry has strongly condemned the killing of a Chinese citizen by Islamic State extremists and promised to punish the perpetrators.
"The Chinese government strongly condemns this inhuman action and will definitely hold the perpetrators accountable," Foreign Ministry spokesman Hong Lei said in a statement on Thursday.
Earlier this week, it was reported that ISIL terrorists had executed one citizen each from China and Norway, Sputnik News reports.
On Thursday the Chinese Foreign Ministry confirmed the fact that Chinese citizen Fan Jinghui was kidnapped and killed by ISIL terrorists.