Էրդողանը կզանգի Պուտինին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը կարող է չորեքշաբթի կամ հինգշաբթի հեռախոսազրույց ունենալ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը:
«Այս ճգնաժամը դուր չի գալիս ռուս և թուրք ժողովուրդներին: Չորեքշաբթի կամ հինգշաբթի մեր պետության ղեկավարը հեռախոսազրույց կունենա պարոն Պուտինի հետ»,- հայտնել է Թուրքիայի վարչապետը:
Ավելի վաղ Էրդողանը ներողություն է հայտնել ռուսական ինքնաթիռի միջադեպի համար և հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները շուտով կկարգավորվեն:

Эрдоган может позвонить Путину в ближайшие дни
Президент Турции Тайип Эрдоган может в среду или четверг провести телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным,. Об этом, как передает РИА Новости, написал турецкий премьер-министр Бинали Йылдырым в своем микроблоге в Twitter.
"Этот кризис не нравится турецкому и русскому народам. В среду или четверг наш глава республики проведет телефонный разговор с господином Путиным", - говорится в Twitter премьера.
Ранее президент Турции Реджеп Эрдоган заявил, что надеется на скорую нормализацию отношений с Россией и извинился за сбитый самолет Су-24.