Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպեց Վրաստանի Նախագահի հետ
Օգոստոսի 1-ին պաշտոնական այցելությամբ Թբիլիսի ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Վրաստանի Նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ Վրաստանի Նախագահը գոհունակությամբ ընդգծեց, որ միշտ հաճելի է բարեկամ Հայաստանից բարձրաստիճան հյուրեր ընդունել և քննարկել երկու հարևանների միջև բարիդրացիական հարաբերությունների առավել զարգացման հնարավորությունները։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդվարդ Նալբանդյանը Վրաստանի Նախագահին փոխանցեց Հայաստանի Նախագահի ողջույններն ու բարեմաղթանքները և տեղեկացրեց Թբիլիսիում իր ունեցած հանդիպումների և քննարկումների արդյունքների մասին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին հայ-վրացական փոխգործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր, անդրադարձան տարածաշրջանային համագործակցության հնարավորություններին:
Էդվարդ Նալբանդյանը Գեորգի Մարգվելաշվիլիին ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերն՝ ուղղված Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանը, ինչը հնարավորություն կընձեռի առաջ մղել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորումը։
Նախագահ Մարգվելաշվիլին խնդրեց իր լավագույն բարեմաղթանքներն ու հարգանքի հավաստիքը փոխանցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին։

Министр ИД Армении и президент Грузии обсудили вопросы армяно-грузинского сотрудничества
1-го августа прибывший с официальным визитом в Тбилиси министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с президентом Грузии Георгием Маргвелашвили, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Приветствуя гостя, президент Грузии с удовлетворением подчеркнул, что всегда приятно принимать высокопоставленных гостей из дружественной Армении и обсуждать возможности дальнейшего развития добрососедских отношений между двумя соседями.
Поблагодарив за прием, Эдвард Налбандян передал Президенту Грузии приветствия и добрые пожелания Президента Армении и проинформировал о результатах своих встреч и переговоров в Тбилиси.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы расширения армяно-грузинского взаимодействия, коснулись возможностей регионального сотрудничества.
Эдвард Налбандян представил Георгию Маргвелашвили усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ, направленные на осуществление достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге договоренностей, что создаст возможность для продвижения процесса мирного урегулирования карабахской проблемы.
Президент Маргвелашвили попросил передать президенту Республики Армения Сержу Саргсяну добрые пожелания и уверения в своем уважении.