Բոլիվիացի հանքափորները մահացու ծեծի են ենթարկել ՆԳ առևանգված փոխնախարարին
Բոլիվիայի ներքին գործերի փոխնախարար Ռոդոլֆո Իլյանեսը սպանվել է իրեն առևանգած հանքափորների կողմից, ովքեր արդեն երկու շաբաթ է բողոքի ակցիա են անցկացնում: Այս մասին հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Կառլոս Ռեմերոն:
Պաշտոնյայի մահվան մասին հայտարարել է նաև Բոլիվիայի պաշտպանության նախարարը՝ հստակեցնելով, որ Իլյանեսը մահացու ծեծի է ենթարկվել ցուցարարների կողմից:
Բոլիվիայի ՆԳ փոխնախարարը պատանդ էր վերցվել ցուցարարների կողմից, երբ գնացել էր նրանց հետ բանակցությունների: Նշվում է, որ ցուցարարները պահանջում են կառավարությունից աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ իրականացնել:

Протестующие шахтеры убили замглавы МВД Боливии
Заместитель министра внутренних дел Боливии Родольфо Ильянес убит захватившими его в заложники протестующими шахтерами, заявил министр внутренних дел Карлос Ромеро. Ильянес был захвачен, когда отправился к шахтерам на переговоры.
О смерти чиновника заявил также министр обороны Рейми Феррера, который уточнил, что Ильянеса забили до смерти, передает BBC.
Уже будучи взятым в заложники, Ильянес дал интервью местной радиостанции, в котором сказал, что в обмен на его освобождение шахтеры требуют согласия правительства на изменение трудового законодательства и начала переговоров.