Հակառակորդը կիրառել է ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր. ԼՂՀ ՊՆ
Սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 450 կրակոց: ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված  մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր /40 կրակոց/:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն` խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Карабах: противник применил крупнокалиберный пулемет ДШК
По оперативным данным, в ночь с 27 на 28 сентября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 450 выстрелов.
В направлении боевых позиций Армии обороны, дислоцированных в восточном направлении карабахско-азербайджанской границы, ВС Азербайджана применили крупнокалиберный пулемет ДШК (40 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям.