Թբիլիսիի կենտրոնում ազգայնական երթի 11 մասնակից է ձերբակալվել
Թբիլիսիի կենտրոնում ոստիկանները ցրել են «Վրացական ուժ» ազգայնական շարժման երթի մասնակիցներին և 11 մարդու են ձերբակալել խուլիգանության մեղադրանքով, հայտնում է BBC-ն՝ Վրաստանի ՆԳՆ-ին հղումով:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ չարտոնված երթի մասնակիցներն իրենց ագրեսիվ են պահել, վիրավորել են անցորդներին և վնասել են խանութների ցուցանակներն ու գովազդային վահանակները:
netgazeti.ge-ի հաղորդմամբ՝ երթի ընթացքում լսվել են «Վրաստանը՝ վրացիների համար» կարգախոսը և վիրավորանքներ Ռուսաստանի և Թուրքիայի քաղաքացիների հասցեին:

В центре Тбилиси задержаны 11 участников националистического шествия
В центре Тбилиси полицейские разогнали участников шествия националистического движения "Грузинская сила" и задержали 11 человек по обвинению в хулиганстве, сообщает BBC со ссылкой на МВД Грузии.
Как говорится в сообщении, участники несанкционированного шествия вели себя агрессивно, оскорбляли прохожих и повреждали вывески магазинов и рекламные банеры.
Пока до конца неясно, что произошло, но судя по всему, речь идет о националистической группе "Картули дзала" ("Грузинская сила").
По сообщениям netgazeti.ge на шествии были слышны лозунги "Грузия для грузин" и оскорбления в адрес граждан России и Турции. Согласно изданию, они скинули и прошли по банерам на турецком языке на проспекте Агмашенебели.