Deutsche Bank-ը ԱՄՆ-ին կվճարի 9.5 միլիոն դոլար տուգանք
Գերմանիայի խոշորագույն Deutsche Bank բանկը ԱՄՆ-ին կվճարի 9.5 միլիոն դոլար տուգանք`պարտադրված ամերիկյան իշխանությունների կողմից իրենց վերլուծաբանների ոչ հրապարակային տեղեկատվության բացահայտման համար: Այդ մասին հայտնում է գերամանական  Deutsche Welle պարբերականը՝  SEC արժեթղթերի շուկայի ամերիկյան կարգավորիչին հղումով:
Ամերիկյան իշխանությունները Deutsche Bank-ից նաև պահանջում են վճարել 14 միլիարդ դոլար որպես փոխհատուցում` կապված հիփոթեքների հետ կասկածելի գործողությունների հետ, որը ԱՄՆ իշխանությունների կարծիքով հանգեցրել է երկրի անշարժ գույքի շուկայի փլուզմանը 2008 թվականին:

The largest financial institution in Germany, Deutsche Bank agreed to pay $ 9.5 million fine imposed on it by US authorities for disclosure of non-public information of its analysts. This was reported on the website of the US SEC of  market regulator,  Deutsche Welle reports.
The US authorities also demanded payment from Deutsche Bank in the amount of 14 billion dollars in compensation for questionable transactions with mortgages that led, according to the US government, to the collapse of the market of US real estate in 2008.