Լուկաշենկոյի «հանձնարարությունը» 500 դոլարի մասին մեմ է դարձել
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն իր վարչակազմի հետ հանդիպման ժամանակ հանձնարարել է 2017 թվականին միջին աշխատավարձի չափը հասցնել 500 դոլարի, ինչը մեծ արձագանք է առաջացրել համացանցում:
«Գողացեք, գետնից հանեք, գտեք` ինչպես ուզում եք, բայց 500 դոլարը պետք է իրականացվի», - ասել էր Լուկաշենկոն:
Ինչպես նշում է Lenta.ru-ն, Բելառուսցի օգտատերերն անմիջապես նախագահի հայտարարությունը մեմերի են վերածել:
Լուկաշենկոյի խոսքերը համացանցի օգտատերերին հիշեցրել են «Հաջողության ջենթլմենները» ֆիլմից հատված, որտեղ Դոցենտն առաջարկում է «գողանալ, թաղել և դուրս հանել» փողերը:

Наказ Лукашенко про 500 долларов превратился в мем
Президент Беларуси Александр Лукашенко на встрече с собственной администрацией дал поручение в 2017 году достигнуть уровня средней зарплаты в 500 долларов. "Украдите, откопайте, найдите - что угодно, но 500 долларов должно быть выполнено", - заявил глава республики. Белорусы тут же превратили указание Лукашенко в мем, передает lenta.ru.
Пользователи активно делятся отрывком из выступления белорусского президента на страницах в Facebook, Twitter и "ВКонтакте" и комментируют поручение. Слова Лукашенко напомнила пользователям фрагмент из фильма "Джентельмены удачи", где Доцент предлагает "красть, закопать и откопать" деньги.