Օբաման հրաժեշտ է տալիս Սպիտակ տանը
ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբաման Սպիտակ տունը լքելուց առաջ հատուկ հրաժեշտի երեկո էր կազմակերպել, որին ներկա էին ինչպես իր թիմի քաղաքական գործիչներն ու բարձրաստիճան պաշտոնյաները, այնպես էլ շոու բիզնեսի զանազան ներկայացուցիչներ:
Ինչպես հայտնում է CNN հեռուստակայանը, հրավիրյալների թվում են եղել Ջորջ և Ամալ Քլունիները, Փոլ ՄաքՔարթնին, Բեյոնսեն և Ջեյ-Զին, հայտնի հեռուստահաղորդավարուհի Օփրա Ուինֆրին, դերասաններ Ռոբերտ դե Նիրոն, Թոմ Հենքսը, Սեմուել Լ. Ջեքսոնը, Բրեդլի Կուպերը, երգահան Սթիվի Ուանդերը, օսկարակիր դերասանուհի Մերիլ Սթրիպը, ռեժիսոր Սթիվեն Սփիլբերգը և այլն:
Միշել Օբաման իր վերջին ելույթն է ունեցել՝ որպես ԱՄՆ առաջին տիկին՝ կոչ անելով երիտասարդներին ոչ մի պարագայում չկորցնել հույսն ու հավատը և պայքարել իրենց իրավունքների համար:
Սոցցանցերում նաև հայտնվել է հատուկ հրաժեշտի տեսանյութը՝ ի պատիվ գործող նախագահ Բարաք Օբամայի: Այն կոչվում է «Այո՛, մենք կարող ենք: Ձեր առավել հիշարժան պահերը Օբամայի նախագահության ընթացքում»: Տեսանյութում հայտնի մարդիկ կիսվում են Օբամայի պաշտոնավարման ընթացքում իրենց ունեցած կարևոր հիշողություններով: Շատերը խոստովանել են, որ գլխավոր իրադարձությունն իրենց համար հենց 2008 թ. ընտրություններն էին, Երբ Բարաք Օբաման դարձավ ԱՄՆ նախագահ:
Ըստ մի շարք աղբյուրների՝ Օբամայի հրաժեշտի երեկույթին ավելի շատ հայտնիներ են մասնակցել, քան պատրաստվում են ներկա գտնվել հունվարի 20-ին Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության առիթով կազմակերպվելիք երեկոյին:
Հիշեցնենք, որ արդեն հունվարի քսանին Օբամաների ընտանիքը կտեղափոխվի Սպիտակ տնից, որը կզբաղեցնի ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ իր երդմնակալության արարողությամբ ստանձնելով ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը:

The White House held a farewell party for Barack Obama the other day, on which great many celebrities were invited. In particular, the party was attended by George and Amal Clooney, actors Robert De Niro, Tom Hanks, Samuel L. Jackson, Bradley Cooper, singer Kelly Rowland, Chrissy Teigen and John Legend, TV host Oprah Winfrey, film director Steven Spielberg, jazz artist Stevie Wonder and many others.
The ex-President Barack Obama and his wife also invited Beyonce, who has twice been awarded the honor of performing at the inauguration of Obama.
''We're going to have a big party before leaving the office,'' Obama told the reporters earlier.
Michelle Obama in turn had her last speech as the First Lady of the United States, urging young people not to lose their hope and fight for their rights.
Interestingly enough, for a farewell in honor of Barack Obama's departure from his post of the US president came much more celebrities than they are going to attend the welcoming party of Donald Trump after his inauguration as the new US President, which will be held on January 20.
On the Internet there also appeared the farewell video in honor of President Barack Obama. In the video titled '' Yes, we can: your most memorable moments during Obama's presidency'' the celebrities shared their favorite memories of Obama's policy as the head of state.
Many celebrities admitted that the highlight for them was the very election of 2008, when Barack Obama became president of US.