Օբաման հրաժեշտ է տալիս Սպիտակ տանը
ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբաման Սպիտակ տունը լքելուց առաջ հատուկ հրաժեշտի երեկո էր կազմակերպել, որին ներկա էին ինչպես իր թիմի քաղաքական գործիչներն ու բարձրաստիճան պաշտոնյաները, այնպես էլ շոու բիզնեսի զանազան ներկայացուցիչներ:
Ինչպես հայտնում է CNN հեռուստակայանը, հրավիրյալների թվում են եղել Ջորջ և Ամալ Քլունիները, Փոլ ՄաքՔարթնին, Բեյոնսեն և Ջեյ-Զին, հայտնի հեռուստահաղորդավարուհի Օփրա Ուինֆրին, դերասաններ Ռոբերտ դե Նիրոն, Թոմ Հենքսը, Սեմուել Լ. Ջեքսոնը, Բրեդլի Կուպերը, երգահան Սթիվի Ուանդերը, օսկարակիր դերասանուհի Մերիլ Սթրիպը, ռեժիսոր Սթիվեն Սփիլբերգը և այլն:
Միշել Օբաման իր վերջին ելույթն է ունեցել՝ որպես ԱՄՆ առաջին տիկին՝ կոչ անելով երիտասարդներին ոչ մի պարագայում չկորցնել հույսն ու հավատը և պայքարել իրենց իրավունքների համար:
Սոցցանցերում նաև հայտնվել է հատուկ հրաժեշտի տեսանյութը՝ ի պատիվ գործող նախագահ Բարաք Օբամայի: Այն կոչվում է «Այո՛, մենք կարող ենք: Ձեր առավել հիշարժան պահերը Օբամայի նախագահության ընթացքում»: Տեսանյութում հայտնի մարդիկ կիսվում են Օբամայի պաշտոնավարման ընթացքում իրենց ունեցած կարևոր հիշողություններով: Շատերը խոստովանել են, որ գլխավոր իրադարձությունն իրենց համար հենց 2008 թ. ընտրություններն էին, Երբ Բարաք Օբաման դարձավ ԱՄՆ նախագահ:
Ըստ մի շարք աղբյուրների՝ Օբամայի հրաժեշտի երեկույթին ավելի շատ հայտնիներ են մասնակցել, քան պատրաստվում են ներկա գտնվել հունվարի 20-ին Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության առիթով կազմակերպվելիք երեկոյին:
Հիշեցնենք, որ արդեն հունվարի քսանին Օբամաների ընտանիքը կտեղափոխվի Սպիտակ տնից, որը կզբաղեցնի ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ իր երդմնակալության արարողությամբ ստանձնելով ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը:

Прощальная вечеринка Обамы в Белом доме
В Белом доме прошла прощальная вечеринка Барака Обамы, на которую были приглашены также многие знаменитости. Мероприятие посетили Джордж и Амаль Клуни, актеры Роберт Де Ниро, Том Хэнкс, Келли Роуленд, Крисси Тейген и Джон Ледженд, телеведущая Опра Уинфри, Сэмюэл Л. Джексон, Брэдли Купер, Джей-Джей Абрамс, Джордж Лукас, режисер Стивен Спилберг, Стиви Уандер, который в свое время выступал в Белом доме, и многие другие.
Известно, что экс-президент Барак Обама вместе с супругой на мероприятие пригласил и певицу Бейонсе, которая уже дважды была удостоена чести выступать на инаугурации Барака Обамы.
''Мы собираемся устроить большую вечеринку, прежде чем покинуть офис, но это случится поздней ночью'', – заявил ранее Барак Обама.
Мишель Обама произнесла свою последнюю речь в качестве первой леди США, призвав молодых людей не терять своих надежд и бороться за свои права.
Интересно, что на праздник в честь ухода Барака Обамы с должности президента США пришло больше знаменитостей, чем собирается посетить вечеринку Дональда Трампа в честь его инаугурации на пост президента США, которая пройдет 20 января.
В Сети также появилось прощальное видео в честь президента Барака Обамы. В ролике под названием ''Да, мы можем: ваши самые памятные моменты за время президентства Обамы'' знаменитости поделились своими любимыми воспоминаниями о политике за время его пребывания в должности главы государства.
Многие селебрити признались, что самым ярким моментом для них стали выборы 2008 года, когда Барак Обама стал президентом.