Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Փետրվարի 16-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մյունխենում հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և Ռիչարդ Հոգլանդի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Նախարար Նալբանդյանը զրուցակիցների ուշադրությունը հրավիրեց առ այն, որ, հակառակ հանձնառությունների և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների բազմաթիվ պահանջների, Ադրբեջանը շարունակում է 1994-1995թթ. զինադադարի եռակողմ անժամկետ համաձայնագրերի խախտումները՝ դրանք զուգորդելով ռազմական ճանապարհով խնդիրը լուծելու սպառնալիքներով։
Զրուցակիցները շեշտեցին Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ղարաբաղյան խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման ուղղությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման անհրաժեշտությունը:

Edward Nalbandian Met With the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group
On February 16, Edward Nalbandian, the Minister of Foreign Affairs of Armenia met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane Visconti and Richard Hoagland, as well as Ambassador Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
Minister Nalbandian emphasized that in defiance to the commitments and numerous demands of the Co-Chair countries of the Minsk Group, Azerbaijan continues violations of the 1994-1995 trilateral cease-fire agreements and accompanies it with threats to solve the issue by military means.
Interlocuteurs stressed the necessity of implementation of agreements reached at Vienna and Saint-Petersbourg Summits aimed at creation of conducive conditions for advancing the Nagorno-Karabakh peace process.